nekromant 4

22. 02. 2009 | † 13. 04. 2009 | kód autora: RsN

 

KAPITOLA ČTVRTÁ

Magické vylepšování nemrtvých

Nyní se dostáváme k nejvíce fascinující části nekromancie, a to k magickému vylepšování nemrtvých. Je libo udělat kostlivci pařáty, zlepšit jeho útok, či snad naučit používat meč? Není problém, stačí mít jen správné tělo, příslušné pomůcky a dostatek magenergie.
Tedy každý nemrtvý může být obohacen o nějakou tu pěknou vlastnost (přáty, černá pokožka) nebo schopnost. Jediná věc, která je nepříjemná na vylepšování je to, že a) vyvolávání je delší b) je menší pravděpodobnost, že se ti podaří nemrtvého vyvolat - výsledné kouzlo je složitější. Vylepšování se v zásadě dělí na dvě kategorie. Na vlastnosti těla (mohou mít jak nemrtví humanoidé, tak nemrtvá zvířata), schopnosti a dovednosti (mohou mít pouze nemrtví humanoidé a bytosti s Int > 1, pokud bytost není humanoid domluv se předem s PJ, zda daná bytost může mít tuto schopnost, či dovednost).

Co se týče počtu kouzel

Každou schopnost a dovednost si musíš zapsat jako zvláštní kouzlo, tedy každá vlastnost nebo schopnost se počítá do celkového počtu kouzel, které můžeš mít na dané úrovni (viz kouzlení). Důvod tohoto opatření jistě znáš, jen ti ho připomenu... Každá vlastnost je dosti složitá, takže ji musíš znát tak, jako každé kouzlo zvlášť.

Tabulka vysvětlivek III

Znamená

Znamená

Vlastnost těla, schopnost, dovednost

Název vlastnosti, schopnosti nebo dovednosti

Magenergie

Kolik magenergie musíš vynaložit na vložení této vlastnosti nebo dovednosti do nemrtvého

Šance

Postih na pravděpodobnost úspěchu oživení. Některé vlastnosti jsou složité a stačí jeden nevhodný pohyb... Psáno v procentech. Postih se zaokrouhluje nahoru.

Potřeby

Buď fyzické potřeby (př. houlubí křídla), nebo nároky na nemrtvého (inteligence aspoň 13), apod. Fyzické potřeby jsou během oživování znehodnoceny nebo použity přímo na tělo, takže je již nebudete moc použít znovu, anebo je úplně ztratíte.

Úrv - Úroveň

Od které úrovně jsi schopen danou vlastnost nebo dovednost pochopit a naučit se ji.

Doba

O kolik kol budeš déle oživovat nemrtvého.

Tělo

Nárok dané vlastnosti nebo shopnosti na typ těla. Kvůli dalším typům těl nemrtvých zde uvádíme i těla, která zatím nemůžeš oživovat.

Popis

Popis dané vlastnosti nebo schopnosti. Kolonka není moc velká, takže jde hlavně o přesnost a jednoduchost, nenajdete tam žádné vtípky nebo vysvětlení, ty se objeví v dodatcích a úvahách.Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.